شماره تماس با فروشگاه:09123504801-02166805224
دیجی نیلی: بررسی و خرید تجهیزات گرمایشی ،سرمایش و تصفیه آب
0 آیتم هاتومان

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

آبگرمکن

بهترین برندها در دیجی نیلی

ثبت سفارش

آبگرمکن:

کاربرد آبگرمکن‌ بر کسی پوشیده نیست اما یکی از دلایلی که با وجود تولید پکیج همچنان از آبگرمکن استفاده می‌شود، قیمت پایین‌تر آبگرمکن در مقایسه با پکیج است. نکته دیگر هم اینکه شرکت‌های تولیدکننده تلاش کرده‌اند تا آبگرمکن‌های جدیدشان را بسیار پیشرفته‌تر و در مدل‌های متنوع با کاربری متفاوت تولید کنند. آبگرمکن‌ها معمولاً با گاز کار می‌کنند و با استفاده از سوزاندن گاز آب را گرم می‌کنند و به‌صورت کلی از لحاظ نوع مخزن و سوخت انواع مخنلفی دارند که شامل انواع زیر می‌شوند:

انواع آبگرمکن

آبگرمکن‌ها از نظر سوخت مصرفی به آبگرمکن برقی، گازی یا گازوئیلی، خورشیدی، زغالی، نفتی و… تقسیم می‌شوند.

آبگرمکن برقی:

این نوع آبگرمکن‌ها به دلیل قیمت بالای برق هزینه بیشتری دارد ولی کم‌خطر محسوب می‌شود و ایمنی بیشتری دارد.

آبگرمکن گازی:

آبگرمکن‌ها گازی به دلیل ارزان بودن گاز، بیشتر مورد استقبال قرار گرفته و در بین مردم محبوب‌ترند؛ اما آبگرمکن‌های گازی در صورت خرابی و نشت گاز باعث بروز صدمات و حتی مرگ خواهند شد. 

سایر آبگرمکن‌ها:

امروزه آبگرمکن‌های گازی و برقی بیشتر استفاده می‌شود و کمتر از آبگرمکن‌ها خورشیدی یا زغالی استفاده می‌شود. آبگرم‌کن‌های مخزن دار نسبت به آبگرمکن‌های دیواری مزیت‌هایی دارند که باعث افزایش محبوبیت آبگرمکن‌های مخزن دار در بین مردم شده است؛ دلیل برتری آبگرمکن‌های مخزن دار این است که می‌توان از طریق تنظیم‌کننده تعبیه شده در دستگاه، دمای آب را تغییر داد که همین امر سبب افزایش عمر دستگاه هم خواهد شد. آبگرمکن‌های مخزن‌دار فشار آب را کم نمی‌کنند و به همین دلیل رسوب کمتری در آن‌ها جمع می‌شود. آبگرمکن‌های دیواری نیز مزیت‌هایی نسبت به آبگرمکن‌های مخزن دار دارند که از این میان می‌توان به امکان تنظیم دمای آب بصورت اتوماتیک اشاره کرد که این موضوع آسودگی خاطر اهل خانه را به همراه خواهد داشت.